הומלי מידן בלוג | Homely meidan blog

בדיקת בית

רבים שואלים עצמם האם כדאי והאם צריך לבדוק את הבית לפני הקנייה ועל מנת להמחיש את חשיבות הבדיקה ולפתור עבורכם את התהייה כתבנו מאמר זה.

רכישת דירה היא הליך כלכלי מהותי ועבור רבים זו העסקה המשמעותית והיקרה ביותר שתבצעו במהלך חייכם ועל כן התוצאה האופטימאלית היא, כי התמורה תשתלם ביחס להשקעה אותה ביצעתם.

בבתים רבים (בעיקר אם הם ישנים אך לא רק!), ישנם ליקויי בניה אותם יש לתקן בטרם הרכישה או לחילופין לרכוש את הנכס במחיר הנכון ביחס לליקויים הקיימים. לא תמיד ניתן לזהות ליקויים אלו בעין בלתי מזוינת או מקצועית ועל כן חשוב שתזמנו בעל מקצוע מיומן ואיכותי, שיבצע עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות ובכדי שאתם לא תפסידו כסף רב בתום העסקה.

זכרו כי אם תרכשו כיום דירה ללא בדיקה מקדימה, בעוד מספר שנים יכולים להתגלות ליקויים שיעלו לכם בכסף רב אותו יכולתם לחסוך מבעוד מועד, אם רק זכרתם והשכלתם לערוך בדיקת בית נאותה ומקצועית.

מהי בדיקת בית

בדיקת בית (בין אם הוא פרטי ובין אם הוא בית כחלק מבניין מגורים), תחשוף ליקויים בתחומים שונים ומגוונים לרבות מערכות החשמל, האינסטלציה איטום ועוד. בתום תהליך הבדיקה, תקבלו דו"ח מפורט אשר יחשוף ליקויים מזעריים או מהותיים ואף יעריכו בעלי המקצוע את איכות וחיי הנכס.

כל עוד יש בידיכם את הדו"ח המפרט את מכלול הליקויים, אתם יכולים לגשת איתו אל בעל הדירה, אל הקבלן או במקרים קיצוניים יותר אל בית המשפט ולזכות בכל אשר מגיע לכם, מבלי שתצאו בהפסדים כלכלים. מעבר להפסד הכלכלי, ליקויים שלא התגלו ברגע הנכון, עלולים לגרום לכם למפח נפש לא מבוטל ולשבש לכם את אורך החיים אותו אתם מייחלים לעצמכם.

ההבדל בין בדיקת דירה לבין בדיקת בית פרטי

בבתים פרטים עלולים להתגלות כשלים מהותיים אותם נכון לבחון מבעוד מועד, כמו גם בדירות בבניין מגורים. חשוב לזכור ולהבין כי בחינת ובדיקת ליקויים בבית פרטי, שונים מבדיקה של דירת מגורים.

בבתים פרטים עליכם להתנהל בהתאם לחוק תכנון ובנייה וכל חריגה עלולה לעלות לכם ביוקר. תפקידו של בעל המקצוע שעורך את הבדיקה הוא לגלות חריגות אלו ולפקוח את עינכם. עוד בעיות שעלולות לצוץ בבית פרטי הם ליקויים בשלד המבנה, ובעיות בצביעת המבנה. ליקויים בבית פרטי יכולים להיות קלים (ליקויי שקשור באסטטיקה של המבנה), ליקויים בינוניים (רטיבות ובעיות חשמל אשר עתידים לפגוע באיכות חייהם של התושבים) וליקויים קשים (בשלד המבנה וחריגות בנייה).

את הבדיקה מבצעת חברה המתמחה בבדק בית.

על פי רוב, דירה כחלק מבניין נבחנת בעיקר בפן של איכות הדירה, תוך התייחסות למצב המערכות בדירה לרבות אינסטלציה, חשמל, חיפויי ריצוף ועוד.כל עוד התגלתה בבעיה בדירה, עליכם לשקול מחדש את הנכונות לרכוש אותה בהתאם למחיר המוצע. בדיקת דירה ובית פרטי, חייבת להתבצע באמצעות בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים על מנת למנוע בעתיד אי נעימויות, מפח נפש והוצאות כספיות גדולות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

תבנית מאת: Theme Horse התאמה לעברית באדיבות שגיב SEO